wybierz wersję językową:

Aktualności

24
Bezpieczeństwo na morzu - praktyczny przewodnik dla marynarzy

Opublikowano 2024/01/24The Nautical Institute ogłosił, że jego nowe kompendium niezbędnych porad, wskazówek i spostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa morskiego, Maritime Security - A Practical Guide for Mariners, jest już dostępne. Obejmuje on szeroki zakres tematów, od szczegółowej analizy Kodeksu ISPS i jego implikacji po praktyczne porady dotyczące kluczowych tematów, takich jak cyberbezpieczeństwo, przestępczość na morzu oraz postępowanie z pasażerami na gapę i migrantami.
 
Książka, która aktualizuje i rozszerza treść trzech istniejących tekstów, jest skierowana do kapitanów, CSO, SSO i wszystkich innych osób zaangażowanych w bezpieczeństwo morskie na dowolnym poziomie. Poruszane tematy obejmują zagrożenia dla marynarzy, statków i handlu morskiego; ewolucję ochrony na morzu; podstawowe procedury ochrony na pokładzie; elementy i implikacje Kodeksu ISPS; cyberbezpieczeństwo; piractwo; pasażerów na gapę, migrantów i ratownictwo na morzu oraz przestępstwa i przestępczość na morzu.
 
Autor i globalny ekspert ds. bezpieczeństwa, Steven Jones AFNI FRSA, powiedział: "Byłem bardzo dumny ze współpracy z The Nautical Institute przez prawie 20 lat w temacie bezpieczeństwa morskiego. Ta nowa i rozszerzona książka łączy wiele tematów, które omówiliśmy, aby uczynić ten temat bardziej przystępnym i zapewnić wsparcie i wskazówki każdemu na morzu lub na lądzie, kto może tego potrzebować ".

Steven Jones kontynuował: "Książka porusza wiele kwestii, na których wcześniej skupialiśmy się w ramach bezpieczeństwa morskiego, takich jak radzenie sobie z piractwem, pasażerami na gapę na morzu i migrantami. Obejmuje również inne wyzwania stojące przed oficerami, takie jak cyberbezpieczeństwo i przestępczość na morzu, w portach i w całym łańcuchu dostaw. To sprawiło, że jest to prawdziwy punkt centralny; książka, na której można polegać, aby oświetlić niektóre z tych mrocznych kwestii w branży".
Zamówienia na Maritime Security - A Practical Guide są obecnie przyjmowane pod adresem www.nautinst.org/shop/maritime-security-a-practical-guide-for-mariners.html