wybierz wersję językową:

Aktualności

04
Trwa nabór wniosków o dofinansowanie

Opublikowano 2021/05/04

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie - Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie na wsparcie budowy farm fotowoltaicznych w ramach unijnego projektu. Dofinansowanie dotyczy przedsiębiorców planujących inwestycje polegające na budowie nowych lub modernizacji obecnych jednostek wykorzystujących energię słoneczną do wytwarzania energii elektrycznej powyżej 2 MWe.

Termin składania wniosków kończy się z dniem 28 maja 2021 roku, zaś samo dofinansowanie może sięgać nawet kilkadziesiąt milionów złotych. Dofinansowanie może być udzielone wyłącznie przedsiębiorcy, który w zgodnie z przepisami unijnymi, uznawany jest za wytwórcę energii wykorzystującego odnawialne źródła. 

Nabór wniosków prowadzony jest przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020 - Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem.

Więcej informacji o przedmiotowym dofinansowaniu znajduję się w poniżej wskazanym hiperłączu, który przekierowuje do strony rządowej:

www.gov.pl/web/klimat/trwa-nabor-wnioskow-o-dofinansowanie---wspieranie-inwestycji-dotyczacych-wytwarzania-energii-z-odnawialnych-zrodel-wraz-z-podlaczeniem-tych-zrodel-do-sieci-dystrybucyjnejprzesylowej